Marcin Kozłowski

radca prawny

Doradzam przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności. Skupiam się na spółkach kapitałowych, ale nie są mi obce również inne formy działalności. Pomagam przedsiębiorcom przejść przez gąszcz zawiłych regulacji prawnych, tak aby czuli się bezpiecznie i mieli spokojną głowę przy podejmowaniu decyzji.
[Więcej >>>]

Załóż spółkę akcyjną!

O blogu

Czemu spółka akcyjna? Wszystko inne już jest, a o spółce akcyjnej możesz przeczytać co najwyżej w komentarzu na Lexie 😊

Wielokrotnie doradzałem przedsiębiorcom jak zakładać spółki, jakie modele biznesowe mogą wybrać, gdzie mogą najwięcej zarobić i czuć się bezpiecznie. Lubię i potrafię po ludzku tłumaczyć to, co nasz kochany twórca przepisów wymyślił.

Moi klienci chcą się rozwijać, wchodzić na kolejne szczeble, więc pomyślałem, że będę przedstawiał w przystępny sposób jak można się rozwinąć z małego jednoosobowego przedsiębiorcy lub spółki w spółkę akcyjną.

Oczywiście, nie twierdzę, że jednoosobowy przedsiębiorca musi stać się spółką akcyjną! Nie dla każdego jest spółka akcyjna. Jest wielu jednoosobowych przedsiębiorców, którzy radzą sobie lepiej niż nie jedna spółka w tym kraju 😉

Chciałbym przybliżyć zasady funkcjonowania spółki akcyjnej, pokazać, że nie jest ona nieosiągalnym tworem i że nie trzeba od razu wchodzić na giełdę ze spółką akcyjną.

Na blogu będzie można przeczytać o:

  • zasadach zakładania spółki akcyjnej
  • tym, że nie trzeba wchodzić na giełdę ze spółką akcyjną
  • emisji akcji i obligacji
  • przekształceniu jednoosobowych przedsiębiorców w spółkę akcyjną
  • przekształceniu innych spółek w spółkę akcyjną
  • opodatkowaniu spółki akcyjnej
  • odpowiedzialności w spółce akcyjnej

Jeżeli czegoś nie ma na blogu, to napisz do mnie o czym chciałbyś przeczytać.

Życzę Ci przyjemnej lektury!

Marcin Kozłowski 
radca prawny

***