Marcin Kozłowski

radca prawny

Doradzam przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności. Skupiam się na spółkach kapitałowych, ale nie są mi obce również inne formy działalności. Pomagam przedsiębiorcom przejść przez gąszcz zawiłych regulacji prawnych, tak aby czuli się bezpiecznie i mieli spokojną głowę przy podejmowaniu decyzji.
[Więcej >>>]

Załóż spółkę akcyjną!

W jakie spółki inwestować?

Marcin Kozlowski10 grudnia 2021Komentarze (0)

Mam wrażenie, że ostatnio inwestowanie w spółki czy szukanie dodatkowego kapitału przez takie podmioty staje się co raz popularniejsze. Pytanie jednak w jakie spółki inwestować? Co z tego, że znajdziemy spółkę, która zajmuje się np. zdrową żywnością i wydaje się atrakcyjna, jak nic więcej o niej nie wiemy?

W takich sytuacjach warto poczytać kogoś kto się na tym zna i dzieli się swoją wiedzą na ten temat. I nie mam na myśli spółki, która akurat poszukuje inwestora lub przeprowadza subskrypcję akcji.

Blog crowdnews.pl

Na blogu crowdnews.pl znajdziesz sporo informacji na temat różnych spółek i przeprowadzanych aktualnie emisji akcji. Ostatnio autor opisał spółkę Simple Day zajmującą się suplementami diety. Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją w tę spółkę, warto zagłębić się w lekturę wpisu.

Przeglądając ten blog znajdziesz mnóstwo informacji o inwestowaniu, akcjach, aktualnych emisjach, crowdfundingu, ale także opinie autora o konkretnych spółkach.

w jakie spółki inwestować

W jakie spółki inwestować?

Myślę, że przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy, a tym bardziej zainwestowaniem, konieczne jest przeanalizowanie tego wydatku. Inwestowanie polega na tym, że zawsze można… stracić.

Akcje spółki to nie lokata w banku, na której się zarobi. Chociaż obecnie na lokatach można zarobić bardzo mało. Kupując akcje spółki nie mamy gwarancji, że na tym zarobimy – akcje mogą zawsze stracić, spółka może wpaść w kłopoty.

Jakie masz pytania dotyczące spółek?

Myślisz o przekształceniu?

Jeżeli myślisz o przekształceniu się w spółkę kapitałową (w tym akcyjną), możesz pobrać darmowego e-booka na moim blogu – przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę akcyjną

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji?

Zastanawiasz się od czego zacząć? Jakie masz możliwości dzięki spółce?

Możesz umówić się ze mną na indywidualną konsultację prawną:

 • zadzwoń do mnie 531 374 466
 • lub napisz maila m.kozlowski@ewslegal.pl

Odpowiem na niej na Twoje pytania i pomogę podjąć odpowiednią decyzję.

Od czego zacząć analizę?

Jeżeli zastanawiasz się w jakie spółki inwestować, jakie akcje kupować, to zachęcam do lektury artykułu Analiza emitenta na crowdnews.pl.

Znajdziesz tam informacje od czego zacząć analizę danego emitenta (emitent to podmiot, który emituje akcje i je sprzedaje). Opisano w nim dokładnie na co zwrócić uwagę, jakie dokumenty przeanalizować przed wydaniem pieniędzy. Myślę, że naprawdę warto z tym się zapoznać.

Wywiad z autorem crowdnews.pl

Przeprowadziłem również krótki wywiad z autorem wspomnianego przeze mnie bloga.

Dowiecie się z niego czym się zajmuje, ale także co brać pod uwagę przy analizie spółki, w którą chcecie zainwestować.

Zapraszam do przeczytania.

Wywiad dostępny tutaj.

Dlaczego spółka emituje akcje?

Zastanawiasz się dlaczego spółka emituje akcje? Najczęściej po to, żeby pozyskać dodatkowy kapitał na inwestycje i nowe projekty. Opisałem to dokładnie w jednym ze swoich artykułów na blogu – dlaczego spółka emituje akcje?

Co Ci da, że zainwestujesz w spółkę? Możesz liczyć na dywidendę, ale możesz mieć też coś do powiedzenia w spółce – wszystko zależy od tego jakie prawa są związane ze spółką. 

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marcina Kozłowskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marcina Kozłowskiego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: