Marcin Kozłowski

radca prawny

Doradzam przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności. Skupiam się na spółkach kapitałowych, ale nie są mi obce również inne formy działalności. Pomagam przedsiębiorcom przejść przez gąszcz zawiłych regulacji prawnych, tak aby czuli się bezpiecznie i mieli spokojną głowę przy podejmowaniu decyzji.
[Więcej >>>]

Załóż spółkę akcyjną!

Kim jest akcjonariusz?

Marcin Kozlowski15 marca 2021Komentarze (0)

Jeżeli interesujesz się spółką akcyjną, to musiałeś spotkać się z wyrażeniem akcjonariusz. Pewnie na początku zastanawiałeś się kim jest akcjonariusz? Cóż, jest on nieodłącznym elementem spółki akcyjnej. Jest jej wspólnikiem. Niedługo możesz mieć możliwość zostać akcjonariuszem spółki OZE Rentier SA.

Podpowiem Ci jak to zrobić.

Kim jest akcjonariusz?

Wspólnikiem spółki akcyjnej możesz zostać również Ty. Zastanawiasz się jak to zrobić? Nie jest to takie trudne. Wystarczy kupić akcje spółki, której akcjonariuszem chcesz zostać. Oczywiście, nie zawsze dana spółka chce je sprzedać.

Aby kupić akcje spółki akcyjnej, dana spółka musi emitować akcje. Po zakupie akcji, staniesz się akcjonariuszem danej spółki. Będziesz miał prawo do udziału w zysku spółki, ale także prawo udziału w zgromadzeniach spółki akcyjnej.

Dowiedz się jakie są rodzaje subskrypcji akcji i kiedy możesz z nich skorzystać.

Gdzie są emisje akcji?

Skąd się dowiedzieć jakie spółki emitują akcje? Przykładowo możesz odwiedzić stronę beesfund i sprawdzić, która spółka zdecydowała się na emisję akcji. Znajdziesz tam aktualnie trwające emisje.

Jeżeli jakaś Cię zainteresuje i uznasz, że warto zainwestować, pomóc spółce w rozwoju, to wystarczy kupić pakiet akcji. Ceny nie są odstraszające, a później możesz chwalić się, że jest współwłaścicielem spółki 😉

Możesz również przejrzeć informacje o emisjach, które dopiero mają nastąpić. Do takiej przygotowuje się m.in. OZE Rentier SA.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie są akcje w spółce akcyjnej, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Czym zajmuje się OZE Rentier SA?

Jeżeli interesujesz się ochroną środowiska, energią odnawialną, to myślę, że warto, żebyś zainteresował się tą spółką i ich emisją. Na beesfund możesz zapisać się jako chętny do zainwestowania – w odpowiednim momencie dostaniesz informacje kiedy będzie to możliwe.

OZE Rentier SA zajmuje się produkcją zielonej energii – buduje farmy fotowoltaiczne. Na ich stronie możesz przeczytać co ich motywuje oraz jakie mają plany na przyszłość.

Z ciekawostek – możesz spojrzeć w skład rady nadzorczej i zobaczyć znajome twarze z telewizji lub teatru 🙂

Inwestuje się po to, żeby zarobić (co do zasady). Spółka ma w planach emisję akcji, a następnie wejście na rynek NewConnect.

Dzięki przeprowadzonej emisji spółka pozyska kapitał na swoje plany i rozwój, a Ty możesz na tym zarobić.

Pierwsze dywidendy planują wypłacić w 2022 r. czyli… już niebawem. Tak, tak – czas leci szybko, mamy już marzec 2021 r.

Jak założyć spółkę akcyjną - mec. Marcin Kozłowski

Co to jest dywidenda?

Dywidenda to wynagrodzenie wypłacane z wypracowanego zysku spółki. Najczęściej przyjmuje formę pieniężną, ale może być też cenną ruchomością lub nieruchomością.

Jednak najczęściej spotykasz się z pieniężną formą dywidendy.

Czy warto inwestować?

Jeżeli szukasz informacji o spółkach akcyjnych, to na pewno interesujesz się inwestowaniem. Jedną z możliwości jest właśnie zakup akcji spółki akcyjnej. Kiedyś mówiło się, że najlepiej inwestować w nieruchomości, ale… na to trzeba mieć odłożony spory kapitał.

Inwestycja w akcje już nie wymagają takich oszczędności.

Tutaj możesz zapisać się i dostać informacje o emisji akcji OZE Rentier SA.

Jeżeli nadal nie do końca wiesz kim jest akcjonariusz i masz pytania, zapraszam do kontaktu.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marcina Kozłowskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marcina Kozłowskiego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: